Sardis Awards

sık sorulan sorular

Nasıl üye olabilirim?

Yarışmaya üye olmak için geçerli bir e-posta adresi gerekmektedir. “Giriş Yap” butonuyla açılan pencerede  “Üye Ol” u tıklayarak dolduracağınız basit bir form ile üyelik başvurunuzu yapabilirsiniz. Belirleyeceğiniz bir kullanıcı adı, parola ve geçerli e-posta adresiniz site üyeliğinizin anahtarları olacaktır. E-posta adresinize gelecek aktivasyon linkine giderek üyeliğinizi aktif hale getirip yarışmaya başvuru yapabilirsiniz. 

Siteye üyelik ücretli mi?

Siteye üyelik ücretsizdir.

Şifremi unuttum. Ne yapmalıyım?

Sitenin sağ üst köşesinde bulunan “Giriş Yap” panelinde “Şifremi unuttum” linki yer almaktadır. Buraya tıklayarak açtığınız sayfada, siteye daha önce üye olurken verdiğiniz e-posta adresinizi girerek yeni şifrenizi talep edebilirsiniz.

Aktivasyon linki e-posta adresime gelmedi, ne yapmalıyım?

Öncelikle e-posta adresinizi doğru yazdığınızdan emin olmalısınız. E-posta hesabınız kullanılabilir olmalıdır. Bazı durumlarda internet trafiğindeki yoğunluk e-postaların geç ulaşmasına sebep olabilmektedir. Ayrıca aktivasyon için gönderdiğimiz e-posta, hesabınızca spam olarak algılanmış olabilir, bu nedenle lütfen e-posta hesabınızın spam/önemsiz klasörünü kontrol ediniz. Bu klasörleri de kontrol ettikten sonra hala aktivasyon koduna ulaşamadıysanız sitenin sağ üst köşesinde bulunan "Giriş Yap" panelinde yer alan "Aktivasyon Kodu Gelmedi" linkine tıklayarak tekrar gönderilmesini sağlayabilirsiniz. Aktivasyon linki yine de size ulaşmadıysa lütfen iletişim bölümündeki adrese giderek e-posta adresinizi yazarak sorunun giderilmesini talep ediniz.

Projemi hangi tarihler arasında sisteme yükleyebilirim?

Sistem projelerin yüklenmesi için 05 Haziran 2023 günü açılıp 25 Ağustos 2023 günü kapanacaktır.
Bu tarihler arasında sisteme projelerinizi yükleyebilirsiniz.

Yarışmaya istediğim kadar iş yollayabilir miyim? Çalışmalara kaç görsel yollama hakkım var?

Yarışmaya istediğiniz kategoride, istediğiniz kadar başvurabilirsiniz. 

Katılım formuna eklenecek görsel malzeme 1 video ve 5 görsel olmak üzere 6 adetle sınırlıdır.

Aynı işi farklı kategorilere de gönderebilir miyim?

Aynı işi farklı kategorilere ayrı form açarak gönderebilirsiniz.

Yarışmaya katılmak için bir ücret ödemem gerekiyor mu?

Yarışmaya katılım ücreti; yarışmaya yüklediğiniz kategorilerin katılım bedellerinden oluşmaktadır.

İş Katılım Bedeli: 3900 TL + KDV


Başvurularımı ve ödeme durumunu nasıl takip edebilirim?

Siteye giriş yaptıktan sonra menüde yer alan "Başvurular" başlığına tıklayarak bütün başvurularınızı ve ödeme durumunu takip edebilirsiniz.

Başvurular sayfasında başvurularım listeleniyor ancak detaylarını da görmek istiyorum. Mümkün mü?

Detaylarını görüntülemek istediğiniz başvurularınızın ismine tıklayarak ön izleme sayfasına ulaşabilirsiniz. Ön izleme sayfasında doldurduğunuz formun ve yüklediğiniz çalışmaların detaylarına ulaşabilirsiniz.

Doldurduğum formda ya da yüklediğim çalışmalarda değişiklik yapabilir miyim?

Başvurular sayfasında listelenen projelerinize ait form içeriği ve dokümanlarda, düzenle ikonunu kullanarak değişiklik yapabilirsiniz. Ancak, tamamla ikonuna tıklayarak ödeme için hazır konuma getirdiğiniz projelerinizle ilgili daha sonra herhangi bir değişiklik yapmanız mümkün değildir. Bu nedenle başvurularınızı tamamlamadan önce tüm içeriğin eksiksiz ve istediğiniz şekilde olduğundan emin olun.

Başvurusunu yapıp yarışmaya sokmaktan vazgeçtiğim işler var. İptal edebilir miyim?

"Başvurular" bölümünde listelenen projelerinizden henüz ödemesini yapmadıklarınızı sil ikonunu kullanarak silebilirsiniz. Ancak, ödemenizi yaptıktan sonra artık iptal işlemi yapılamaz.

Yükleyeceğim dokümanların formatı ve boyutu ne olmalı?

Video: Maksimum 2 dakika uzunluğunda olacak tanıtım video klibi jüri değerlendirme toplantılarında ve işin ödül kazanması durumunda yarışma sonrası etkinliklerde kullanılacaktır. Bu tanıtım klibi yarışmaya katılan işin kilit görsellerini içermeli ve işi kolayca anlaşılır şekilde tarif etmelidir. Zaman sınırlamasına uyulması önemle rica olunur. Tanıtım video klibinin iki (2) dakikayı aşması halinde video 120’inci saniyede kesilecektir.  

Tanıtım video klibiniz MP4 + H.264, Audio: MP3 olarak encode edilmelidir. En çok 100MB ve en çok 2 dakika uzunluğunda olmalıdır.  Dosya yalnızca ses dosyası ise mp3 formatında olması gerekmektedir. Jpeg dosyalarının boyutları maksimum 2048x2048 boyutlarında olmalıdır. PDF dosyalarında yer alan içerik 10 slayt sayfasını geçmemelidir.

DVD, Windows Media Video, QuickTime veya diğer formatlarda film gönderilmemelidir.


Başvurularımı yaptım ama henüz ödemesini yapmadım. İptal olur mu?

Yapmış olduğunuz başvuruya ait ödemeyi, başvuru dönemi içerisinde web sitesi üzerinden online olarak yapmanız gerekmektedir. Bu zaman dilimi içerisinde ödemeniz yapılmadığı takdirde başvurunuz zaman aşımına uğrayacak ve iptal edilecektir. 

Başvurular tamamlandıktan sonra değerlendirme süreci nasıl işleyecektir?

Başvuru süresinin bitiminden sonra işler öncelikli olarak ön jüri tarafından değerlendirilecek ve kısa liste belirlenecektir. Kısa listeye kalan işler belirlendikten sonra 15 Eylül 2023'de kazanan projeleri belirlemek üzere Sardis Ödülleri seçici kurulu toplanacaktır.

Yarışma sonuçları 26 Eylül 2023'de yapılacak ödül törenlerinde açıklanacaktır.