Sardis Awards

SARDİS SEÇİCİ KURULU

Mehmet  Sezgin

JÜRİ BAŞKANI

Mehmet Sezgin

myGini, Inc. Founder & CEO

Antalya’da doğan Sezgin, İzmir Atatürk Lisesini ve AFS bursu gittiği Amerika’da Barrington (RI) High School’u bitirdi. Sezgin 1980-1984 yılları arasında ODTÜ’de okudu ve İşletme bölümünden mezun oldu. Fulbright bursu ile döndüğü Amerika’da University of Massachusetts’den MBA derecesini Harvard’dan da dersler alarak tamamladı.

1990′da Pamukbank’da Bank24 (ATM) bölümünü kurdu, daha sonra kredi kartlarına geçerek hem Pamukbank’ın ilk Visa ve MasterCard’larını hem de Türkiye’nin ilk resimli kartlarını çıkardı.

1993′de Europay/MasterCard’ın Türkiye ve Orta Asya ofisini açarak ödeme sistemlerinde bir dizi yeniliğin Türkiye’ye gelmesine öncülük etti. 90 bin kart ve %9 pazar payı ile aldığı MasterCard’ı 6.5 sene sonra 14 milyon kart ve yüzde 46 pazar payıyla bırakarak Garanti Bankası’na geçen Sezgin burada Garanti Ödeme Sistemleri A.Ş’yi kurdu.

Sezgin, 2012 Mayıs başı itibariyle Garanti’nin ortağı olan BBVA’nın küresel ödeme sistemlerini biriminin başına getirildi. Garanti Ödeme Sistemleri’nin Eş Yönetim Kurulu Başkanı görevini sürdürürken, Bankalararası Kart Merkezi (BKM) ve MasterCard AvrupaYönetim Kurulu üyeliklerini de yapmaktaydı. Sezgin bir dönem Kredi Kayıt Bürosu A.Ş.’nin ve Bankalar Birliği Risk Yönetim Merkezi’nin Yönetim Kurulu Başkanlığını da üstlendi.

32 yıllık profesyonel yaşamını 31.03.2016’da noktalayan Mehmet, Amerika’da “myGini, Inc” adı ile bir ödeme sistemleri şirketi kurdu. myGini, en son teknolojileri kullanan bir dijital cüzdan ve sadakat platformu olarak Amerika’daki perakendeciler ile bankaları bir araya getirmeyi ve böylece tüketicilere çok daha iyi bir alışveriş ortamı sunmayı hedeflemektedir.

Sezgin 2018 sonunda Hikayesi En Bol adı altında Bonus Kartın hikayesini kitaplaştırdı.

JÜRİ ÜYELERİ