Sardis Awards

Sardis Awards 2020

Sardis Awards; finansal kuruluşların, finansal teknoloji şirketlerinin, finans kuruluşlarıyla ortak proje geliştiren şirketlerin ve finansal kuruluşlara hizmet veren ajansların en yenilikçi projelerini ve üstün pazarlama başarılarını ödüllendirmek üzere düzenlenmektedir.

Ödülün ismi olan Sardis; Manisa İli, Salihli İlçesi, Sart Beldesi sınırları içerisinde yer alan Sardes Antik Kenti, Demir Çağı Lidya Krallığı’nın başkentinden gelmiştir. Batı Anadolu’yu hakimiyeti altına almış bir imparatorluğun başkenti ve sikkenin doğum yeridir.

kimler katılabilir?

 • Bankalar
 • Sigorta Şirketleri
 • Ödeme Kuruluşları
 • Bireysel Emeklilik Şirketleri
 • Varlık Yönetimi Şirketleri
 • Sermaye Piyasası Kuruluşları
 • Finansal Kiralama Şirketleri
 • Finansal Teknoloji Şirketleri
 • Diğer Finansal Kuruluşlar (Factoring, Leasing şirketleri)
 • Diğer Kuruluşlar (Finans kuruluşları ile işbirliği yapan, ortak proje yürüten diğer sektörlerden -yazılım, bilişim, telekomünikasyon, perakende, hizmet sağlayıcı, FMCG, inşaat, otomotiv, enerji, eğitim gibi- tüm şirketler ve finansal olmayan kuruluşların inovasyon, kurum içi girişimcilik veya finans departmanları.)
 • Ajanslar (Reklam, prodüksiyon, etkinlik yönetimi, doğrudan pazarlama, medya planlama ve satınalma, halkla ilişkiler, iletişim danışmanlığı, tasarım, teknoloji, dijital, mobil, sosyal medya pazarlama, kurumsal sosyal sorumluluk alanlarında faaliyet gösteren tüm ajanslar)

JÜRİ BAŞKANI

Bayazıt Yönetim ve Danışmalık

Tayfun Bayazıt

Bayazıt Yönetim ve Danışmalık

Kurucusu

Makine mühendisliği lisans eğitimini 1980 yılında tamamlayan Tayfun Bayazıt, daha sonra Columbia Üniversitesi’nde Finans ve Uluslararası İlişkiler alanlarında yüksek lisans (MBA) yaptı.

Bankacılık kariyerine Citibank’ta başlayan Bayazıt, daha sonra 13 yıl Çukurova Grubu bünyesinde önce Yapı Kredi Bankası Genel Müdür Başyardımcısı ve İcra Kurulu Üyesi, sonra İnterbank Genel Müdürü daha sonra da Banque de Commerce et de Placement S.A. İsviçre’de CEO olarak üst düzey yöneticilik görevlerinde bulundu.

1999 yılında Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Dışbank Murahhas Azası olan Bayazıt, 2001 yılında Dışbank İcra Başkanı (CEO) olarak görev yapmaya başladı. 2003 yılında Dışbank Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevlendirilen Bayazıt, Temmuz 2005’te Fortis’in Dışbank’ın çoğunluk hisselerini satın alması sonrası Fortis Türkiye CEO’luğu ve Fortis Küresel Yönetim Komitesi Üyeliği’ne getirildi. Bayazıt, 2006 Genel Kurulu sonrası Fortis Türkiye Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini üslendi.

2007 yılında Yapı Kredi’ye -UniCredit ve Koç Grupları Ortaklığı- Murahhas Üye ve Genel Müdür olarak dönen Bayazıt, 2009 yılında bankanın Yönetim Kurulu Başkanı seçildi.

2011 yılında Yapı Kredi’deki görevinden halihazırda Başkanlığını yürüttüğü “Bayazıt Yönetim ve Danışmanlık Hizmetleri” şirketini kurmak için ayrılan Bayazıt, çeşitli şirketlerde yönetim kurulu üyelikleri yanı sıra TÜSİAD, Boğaziçi Üniversitesi Mütevelli Heyeti, Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), Kurumsal Yönetim Derneği (TKYD), WRI Türkiye, Darüşşafaka gibi sivil toplum kuruluşlarında da aktif görevler üstlenmektedir.

JÜRİ ÜYELERİ